kuizzz Oyunlaştırılmış Türkçe test/değerlendirme aracı

kuizzz logo

Gamification şüphesiz ki son yıllarda eğitim teknolojilerinde revaçta olan bir konu. Oyunlaştırılmış eğitsel uygulamaların ya da sınıf içi eğitimi oyunlaştırabilmek için kullanılabilecek araçların arttığını da görüyoruz. ClassDojo ve Kahoot gibi uygulamalar bunların en iyi bilinenleri olsa gerek.

Bununla birlikte biz Türkiye’de görevli öğretmenlerin yerel ihtiyaçlarına hitap edecek Türkçe arayüzlü oyunlaştırılmış uygulamalar konusunda bir darboğaz bulunmakta. Bu durumun eğitim camiasının Türkiye’de oyun tasarımı konusuna  yeterince eğilmemesinden kaynaklandığını düşünmekteyim.

Kuizzz bu yokluk içerisinde öğrencilerinize eğlenceli testtler uygulayabileceğiniz bir web2.0 aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Öğrenciler akıllı telefon, ya da bilgisayarlarından test olurlarken bir yandan da birbirleriyle yarışıyorlar. Doğru ve yanlış cevaplarına anında dönüt alıyorlar. Sınıfta oluşan rekabet ve eğlence havası sayesinde öğretmenler de keyifli bir konu tekrarı yapmış oluyor. Öğrenciler sonraki kuizzzlerde daha yukarılara çıkmak için dersi daha dikkatli dinliyor. Üstelik tüm cevaplar görsel grafikler ve istatistikler yardımıyla anında önümüzde.

slide4

İsterseniz  excel haline indirin ve sınıf dosyasına koyun. İsterseniz sistemde kayıtlı kalsın. Kısacası hem öğrencileri eğlendiriyor hem de öğretmenler açısından ciddi bir sıkıntıyı çözüyor. İstenirse sorular sınıftaki öğrencilere rastgele dağıtılıyor. kopyayı önlemek için 🙂

kuizzz istatistik

 

İsterseniz yaptığınız testleri herkesle paylaşarak diğer öğretmelerin de kullanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir